VIDEO | Riberi i magjishëm, Bajerni shkurton diferencën me Dortmundin

0

Bajerni i Mynihut ka marrë tri pikë me shumë vuajtje ndaj Lajpcigut në “Allianz Arena”. Me këtë fitore kampionët në fuqi ngushtojnë diferencën me Dortmundin e vendit të parë në gjashtë pikë, teksa shkojnë në kuotën e 33 pikëve, po aq sa Gladbahu, këta të fundit renditen në vend të dytë për shkak të golavarazhit më të mirë.

 

Të tre takimet të javës së 16-të të Bundesliës u mbyllën në barazim. Frajburgu barazoi 1 -1 me Hanoverin, ndërsa me po të njëjtin rezultat u mbyll dhe takimi midis Verder Bremen dhe Hofenhajmit. Takimi më me shumë gola i mbrëmjes ishte ai midis Mainc dhe Frankfurt që u mbyll me shifrat 2 -2.

Rezultat befasues pati dhe në Gelsenkirshen. Shalken u mund nga “mysafirët” e Bajer Levekurzen me rezultatin 2 -1. Një humbje kjo që e mban klubin  e drejtuar nga Domeniko Tedesko vetëm një pikë larg zonës së ftohtë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.