Browsing Tag

Oostende

Debutim zhgënjyes i Kompani, skuadra e Gurit befason Anderlehtin

Vinsent Kompani ka debutuar ditën e sotme në të parën sfidë si trajner. Futbollisti i njohur belg është njëkohësisht lojtar dhe trajneri i “gjigantit” belg, Anderleht. Në ndeshjen  e parë të  sezonit të ri skuadra nga Brukseli është mundur…

VIDEO | Aksion model, Guri gjen rrjetën në Belgjikë

Sindrit Guri është rikthyer të shënojë në kampionatin belg me Ostenden. Sulmuesi shqiptar justifikoi besimin e trajnerit Frenki Van der Elst, duke gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 37-të në takimin ndaj Sint-Truiden. Ky ishte goli i…

VIDEO | Merr fund pritja, Guri gjen golin në kampionat

Sindrit Guri është rikthyer të shënojë në kampionatin belg pas më shumë se gjashtë muajsh. Sulmuesi shkodran barazoi shifrat në takimin midis Ostendes dhe Cercle Bryzh me anë të një goditje me kokë në minutën e 75-të. ? Goli  i fundit…

Lëvizje tek Ostende, Gurit i japin një dorë nga Kina

Përshtatja nga Superiore në futbollin belg nuk ka qenë shumë e thjeshtë për Sindrit Gurin. Në eksperiencën e tij të parë në futbollin belg, sulmuesi shkodran ka hasur vështirësi për të siguruar një vend titullari te skuadra e Ostendes.…

VIDEO | Ostende buzëqesh, çfarë goli i Sindrit Gurit!

Një vit më parë te Kukësi shënoi më shumë, por në Belgjikë është tjetër melodi. Gjithsesi Sindrit Guri duhet thënë se të dy golat që ka bërë në ndeshje zyrtare i ka realizuar mjaft të bukur. Të parin në kampionat ia shënoi Anderlehtit me…