VIDEO/ Nis “ferri” në Bundesligën 2, ish-klubi i Mavrajt katastrofë!

0

Dita e parë e shkollës nuk është asnjëherë e frikshme, por emocionuese, edhe pse në këtë rast, për Hamburgun është si ta nisësh nga klasa ku kurrë nuk do të doje të zbrisje, pasi ishe gjithmonë në universitet dhe katedër… Kështu, ish-skuadra e Mërgim Mavrajt, Hamburgu, nisi sot rrugëtimin, për të parën herë në histori, në Bundesligën e dytë.

Dhe, çfarë nisje katastrofë… Një turp në shtëpi, ndaj Holshtajn Kil. Dominim total i miqve në pjesën e dytë, stadiumi me 57.000 tifozë dhe heshtje totale. Sulmi i Hamburgut humbi raste ideale, mbrojtja u shkërmoq sapo u pësua goli i parë. Sezon i vuajtur përpara, mungon mbrojtja dhe nuk ka sulmues goli.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.