VIDEO/ Në Juventus-Inter luan më shumë VAR-i, një penallti mban “zonjën e vjetër” në garën për Champions

0

Juventus-Inter ishte një nga duelet më të rëndësishme të kësaj jave në Serie A. Interi ka mbyllur llogaritë e tij me titullin kampion, por kjo nuk e ka ndalur t’i hapë telashe një prej rivalëve të tyre më të mëdhenj, që fituan me vështirësi në shifrat 3-2. Një dhuratë nga Konte nuk ka ardhur këtë herë, ndërsa bardhezinjtë duhet ti falen asaj penalltie në minutën e 87 për 3 piëkt që e mbajnë ende në garë për Champions League.

Në derbin e Italisë më tepër luan VAR-i, i cili merr rolin kryesor në këtë takim. Tre penallti të akorduara, dy në favor të Juventusit dhe një në krahun e Interit, si dhe nga një karton i kuq për të dyja ekipet e bënë arbitrin protagonist të vazhdueshëm përgjatë 90 minutave./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.