VIDEO/ Momente që ndodhin rrallë! Po ecte në fushë, Pirlo nuk do surpriza dhe dërgon Ronaldon në stol

0

Ndeshja kudër Interit ka prodhuar pamje që rrallë herë mund të shihen për një lojtar të kalibrit të Kristiano Ronaldos. Përpos golit të shënuar pas penalltisë së pritur nga Handanoviç, ylli portugez ka dhënë shumë pak kundër një kundërshtari të madh si Interi. CR7 më tepër ecën në fushë dhe kjo duket se nuk i ka pëlqyer Andrea Pirlos.

Me 10 lojtarë në lojë dhe 20 minuta larg përfundimit të kohës së rregullt, trajneri i Juventusit zgjedh të nxjerrë jashtë 5 herë fituesin e Topit të Artë. Juventusi ndodhet në një fazë delikate të kampionatit dhe surprizat në rezultate janë gjëja e fundit që mund të duan në këtë moment. Ronaldo i është drejtuar vijave kufizuese për ti lënë vendin Moratas, ndërsa fytyra e ngrysur e tij tregon qartë se nuk e ka pritur aspak mirë një vendim të tillë nga Pirlo./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.