VIDEO | Napolit i mjaftojnë dy “perla”, Frozinone pothuajse e rrëzuar në B

Napoli ka reaguar pas dy humbjeve shtëpiake kundër Arsenalit në Ligën e Europës dhe Atalantës për kampionat. Ekipi i Ançelotit mposhti Frozinonen në transfertë me rezultatin 0-2.

Nga një gol për pjesë shënoi Napoli, që çon në 8 pikë diferencën me Interin dhe konfirmohet në vendin e dytë. Frozinonen e mban në elitë vetëm matematika, por ekipi lacial është i rënë në një kategori më poshtë.

Ndeshja u zhbllokua nga Dris Mertens në minutën e 14-të. Belgu realizoi në perfeksion një goditje dënimi dhe topi përfundoi në rrjetë. Dyfishim erdhi me anë të Amin Junes. Ishte minuta e katërt e pjesës së dytë. Gjermani zhvilloi një aksion fantastik, kombinoi bukur me Milik dhe shënoi një gol shumë të bukur.

Ndeshja nuk dhuroi më gola dhe u mbyll me këtë rezultat. Elseid Hysaj qëndroi gjatë gjithë takimit në stol dhe nuk u preferua nga trajneri Ançeloti.

Frozinone-Napoli 0-2
(Mertens 19’, Junes 49’)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online