VIDEO | Mjafton Xheko, Roma mban gjallë ëndrrën Champions

0

Roma mundi në “Olimpico” Udinezen me rezultatin 1 – 0. Golin e vetëm të takimit e shënoi boshnjaku Edin Xheko në minutën e  67-të.

Tri pikët e marra sot e ccojnë skuadrën e Ranierit në vendin katërt të tabelës së Serie A. Një barazim në “San Siro” midis Milanit dhe Romës do të ishte rezultati perfekt për verdhekuqtë, të cilët besojnë se mund t’ia arrijnë të sigurojnë një biletë për në Champions pavarësisht sezonit zhgënjyer që kanë zhvilluar deri më tani.

Roma 1 – 0 Udineze
Shënues: Xheko 67’

 

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.