VIDEO/ Mirel Josa debuton me fitoren kundër Skënderbeut, Guindo ndërron fytyrë me trajnerin e ri

Laçi-Skënderbeu 2-0 Guindo 40′, 65′

Laçi ka fituar në debutimin e trajnerit të ri, Mirel Josa. Kurbinasit kanë dominuar kundërshtarin në pjesën më të madhe të lojës, ndërsa ishte dopieta e Guindo që vendosi për suksesin me rezultatin 2-0. Sulmuesi i Laçit ka çaluar gjatë gjithë kohës që në momentin kur u transferua te kurbinasit.

Goli i parë i tij do të vinte nga 11-metrat dhe e zhbllokoi disi në aspektin psikologjik. Ndërkohë në minutën e 65, Guindo futet bukur në zonë dhe dërgoi topin në rrjetën për herë të dytë. Disa raste të rrezikshme janë krijuar edhe nga Lushkja, megjithëse nuk ishte dita e këtij të fundit për të gjetur golin. /Sport Ekspres/

Laçi: Dajsinani, Roganoviç, Malota, Ignjatoviç; Shehu, Lushkja, Deliu, Ziko, Zulfiji, Guindo, Mazrekaj

Skënderbeu: Rexhepi, Vitija, Zhan Viktor, Sadriu, Meksi, Mara, Moraes, Dumfur, Vrapi, Mensah, Bismark