VIDEO/ Lojtari që sfidon edhe ligjet e fizikës, trajektorja e pasimit të Paul Pogba është mbreslënëse

0

Paul Pogba u shpall lojtari i ndeshjes në fitoren e Francës ndaj Gjermanisë. Mbrëmja e sotme ishte perfekte për mesfushorin e Manchester United që ishte pika kyçe e Francës në nisjet e aksioneve sulmuese. Madje edhe goli i parë do të vinte pas kompozimit të pasimit artistik që erdhi nga Pogba.

Ky i fundit e dërgoi topin me trajektoren e çuditshme pikërisht në këmbët e shokut të skuadrës. E pamundur që të dërgohej në atë vend dhe me forcën e llogaritur në perfeksion, ndërsa prej këtij harkimit do të vinte edhe autogoli i Humels. Por më shumë sesa gafa e mbrojtësit gjerman ajo që meriton të rishikohet është pasimi i Pogbas që ndryshon fytyrë sa herë vesh fanellën e Francës duke shkëlqyer, ndryshe nga Manchester United ku bie shpeshherë në qendër të kritikave. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.