VIDEO/ Liverpooli nuk i lë vend surprizave, Villareali provon në “Anfield” se çfarë do të thotë Champions League

0

Ka përfunduar edhe ndeshja e dytë e gjysmë finales së Uefa Champion League. Liverpool nuk i lë vend surprizave dhe mposht Villareal-in me rezultatin e pastër 2-0 në “Anfield”. Golat u shënuan në pjesën e dytë të sfidës. Në minutën e 53-të Estupian shëson një autogol, ndërsa vetëm dy minuta më vonë Mane vulos fatin e takmit.

Djemtë e Klopp shkojnë të qetë në ndeshjen e kthimit e cila do të luhet javën e ardhshme. Villareal, e cila ka skualifikuar Bayern Munich dhe Juventusin, nuk do të dorëzohet lehtë dhe do provojë gjithcka për tu kualifikuar në finalen e Uefa Champion League./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.