VIDEO/ Armando Sadiku i shkon vetëm një hap larg Uzunit, nuk ndalet së shënuari në Spanjë

Armando Sadiku po kalon një formë mjaft të mirë me Kartagjenën këtë sezon. Sulmuesi shqiptar nuk ndalet së shënuari, teksa tashmë shkon në kuotën e 7 golave në kampionat. Një shifër e tillë e rendit të dytin në listën e golashënuesëve, vetëm një hap larg Uzunit, i cili udhëheq me 8 gola.]

Kartagjena mposhti Eibarin me rezultain 2-1. Miqtë kaluan të parët në avantazh gjatë pjesës së parë të takimit, ndërsa në të dytën ishte Sadiku ai që ktheu baraspeshën. Sulmuesi nga Elbasani fitoi një penallti, të cilën e përktheu në gol në minutën e 68. Në minutat shtesë, Kartagjena shënon përsëri me anë të Ortunjos dhe siguron kështu tre pikët./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Video edited on Kapwing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online