VIDEO/ Inter-Milan sjell edhe çudira, në derbi zëvendësojnë edhe… arbitrin kryesor

0

Inter-Milan ka dhuruar një mbrëmje spektakolare për të gjithë tifozët e futbollit, teksa në këtë përballje u rezervua gjithçka. Gola, tensione, grintë, spektakël, madje edhe çudira. Një episod i rrallë ka ndodhur përgjatë Derbit të Madoninës, ku zëvendësohet edhe… arbitri kryesor. Në minutën e 75 të takimit, Paolo Valeri është drejtuar nga vijat kufizuese për të lënë fushën e lojës.

Gjyqtari italian ndjeu një lëndim në këmbën e tij të majtë dhe e kishte të pamundur të vijonte të ndante drejtësinë. Për këtë arye Viali i ka dorëzuar bilbilin Daniele Chiffi-t, që arbitroi këtë supersfidë deri në përfundimin e saj./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.