VIDEO | “Ibrakadabra” i papërmbajtshëm, shënon dy gola të tjerë në Amerikë

0

Zllatan Ibrahimoviç nuk njeh moshë, pasi edhe pse është 36-vjeç vijon që të bëjë paraqitje të shkëlqyera në Amerikë. Sigurisht që futbolli në “tokën e premtuar” nuk është i njëjtë me atë në Europë, por “gjiganti” shënon pa fund dh krijon raste të panumërta.

Edhe në ndeshjen e fundit të LA Galaksi, suedezi ishte protagonist me dy gola, duke qenë i saktë si nga pika e bardhë e penalltisë në fraksioni e parë ashtu dhe në pjesën e dytë ku me kokë gjeti dhe golin e  dytë personal në fitoren 3-0 ndaj Vankouver Uitekaps.

“Ibrakadabra” shkon në kuotën e 20 golave dhe duket i etur për të shënuar akoma dhe më shumë. Suedezi duket se nuk e ka në mend që ta lërë futbollin, pasi ai po flet në fushë me vepra.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.