VIDEO/ Holandezët janë të papërmbajtshëm, shkatërrojnë dyqanet dhe godinat pas humbjes

Fejnordi ka humbur finalen e sotme me rezultatin 1-0. Në fund ishte Roma ajo që ngriti lart trofeun e Ligës së Konferencës në “Air Albania”, çka ka sjellë edhe zemërimin e tifozëve holandezë. Humbja nuk është përtypur lehtë dhe tifozët kanë qenë të papërmbajtshëm në rrugët e Roterdamit.

Tifozët e Fejnordit kanë shkatërruar dyqane dhe godina dhe në fund është dashur ndërhyrja e forcave të rendit në Roterdam për të qetësuar situatën. Mbetet për tu parë se si do të jetë reagimi i tifozëve holandezë në Tiranë pas kësaj humbjeje kundër Romës./Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online