VIDEO | “Hazard show”, Çelsi kap vendin e tretë

Eden Hazard ka qenë protagonisti i përballjes së sotme midis Çelsit dhe Uest Hemit. Sulmuesi belg zhbllokoi sfidën me një gol fantastik, ndërsa në minutat e fundit realizoi golin e dopietës, duke mbyllur shifrat e takimit në 2 – 0.

Fitorja e sotme e çon Çelsin në vendin e tretë të tabelës së Premier Ligë me 66 pikë, por vetëm përkohësisht, pasi “fqinjët” e Totenhemit e Arsenalit kanë një ndeshje më pak se “blutë e Londrës”.

Çelsi 1 – 0 Uest Hem
Shënues: Hazard 24’ 90’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online