VIDEO | Hazard “show”, Çelsi dy gola për tre minuta

0

Çelsi nuk ia doli t’i shënonte Uotfordit në 45 minutat e para të takimit, por pjesa e dytë nisi në mënyrën më të mirë të mundshme. Belgu Eden Hazard ka qenë protagonist në të dy golat, duke dhënë krosimet që u dërguan më pas në rrjetë.

Fillimisht sulmuesi shërbeu për Loftus Çek, i cili me kokë nuk fali portierin mik. Më pas ishte radha e një goditjeje këndi dhe Hazard krosoi perfekt për David Luiz. Braziliani raste të tilla nuk i fal dhe e çoi në 2-0 rezultatin.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.