VIDEO | Gol dhe asist, Xhejms “mbret” në Azerbajxhan

0

Xhejms Adeniji e nisi mbarë kampionatin në Azerbajxhan, teksa shënoi që në takimin e parë në fitoren 3-0 që Gabala regjistoi kundër Sabail. Në fushë për azerët ishin edhe Sabien Lilaj e Rauf Alijev.

Xhejms ka shënuar golin e tretë të takimit, duke vulosur në këtë mënyrë dhe fitoren e skuadrës së tij. Ai ishte protagonist edhe në golin e parë të skuadrës së tij, teksa ktheu një top në zonë që u kthye në gol. Gjithashtu mori pjesë edhe në aksionin e golit të dytë.

Golin e tij ai e shënoi në të 81’, teksa pas një pasimi të marrë në zonë nuk gaboi. Xhejms iu bashkua Gabala këtë verë dhe për kartonin e tij azerët paguan rreth 250 mijë euro në klubin e Skënderbeut.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.