Browsing Tag

James Adeniyi

Zyrtare: Aventurë e re, Xhejms huazohet në Izrael

Ish-sulmuesi nigerian i Skënderbeut transferohet në Izrael. Bëhet fjalë për Xhejms Adeniji, një sulmues mjaft i njohur në arenën sportive shqiptare. 26-vjeçari bashkohet kështu me ekipin e Ironi Kiryat Shmona. Bëhet e ditur se transferimi i…

VIDEO | Xhejms magjik, goli dhe roveshata janë spektakolare!

Xhejms Adeniji është një nga të huajt që ka spikatur më së shumti në Superiore. Sulmuesi nigerian shpërtheu te Laçi dhe më pas bëri mirë edhe me Skënderbeun në Korçë, duke fituar titullin kampion dhe luajtur në grupet e Europa League.…

Agolli “flakë” në Azerbajxhan, edhe Xhejms mes yjeve

Ansi Agolli zgjidhet lojtari më i mirë i javës në Azerbajxhan. Mbrojtësi i majtë ishte titullar në takimin e fundit që Karabaku luajti në transfertë kundër Sabaj. Skuadra e tij u ndal në barazim 1-1, por referuar shifrave të grumbulluara…

VIDEO | Gol dhe asist, Xhejms “mbret” në Azerbajxhan

Xhejms Adeniji e nisi mbarë kampionatin në Azerbajxhan, teksa shënoi që në takimin e parë në fitoren 3-0 që Gabala regjistoi kundër Sabail. Në fushë për azerët ishin edhe Sabien Lilaj e Rauf Alijev. Xhejms ka shënuar golin e tretë të…