Browsing Tag

Kombëtaret

VIDEO | Gol “anglez”, Senegali arrin në gjysmëfinale

Senegali ka mposhtur 1-0 kombëtaren e Beninit në çerekfinalen e Kupës së Afrikës, duke prerë e para një biletë për në gjysmëfinalet e këtij turneu. Goli është shënuar nga lojtari i Evertonit, Idrisa Gana Gueje, i cili është asistuar nga…

Prapaskena me Edi Rejën dhe VIP-at, Duka “godet me pambuk”

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka dhënë një intervistë për “Supersport”, ku ka folur në lidhje me pozitat e tanishme ku ndodhet kombëtarja shqiptare. Atmosfera, grupi, punimet në Arenën Kombëtare dhe sukseset e…

“Mesi po vuan, dua ta fitoj trofeun për të”

Argjentina po përgatitet për turneun më prestigjioz të futbollit në Amerikën e Jugut, “Copa America”. Përfaqësueses “albiceleste” u mungon ky trofe që prej vitit 1993, ndërsa dhimbjen bëhet akoma dhe më e madhe po të kujtojmë se dy…

Kombëtaret rajonale, FSHF zbardh kalendarin e turneut kuqezi

FSHF dhe konkretisht Drejtoria e Ekipeve Kombëtare prej kohësh kanë ngritur kombëtaret rajonale në qarqet më të mëdha në vend dhe kjo mënyrë pune krijon mundësinë për të evidentuar sa më shumë lojtarë të rinj. Kështu, nga e hëna do të nisë…

Paketa, Vinisius Zhunior dhe Anderson: Brazili i ri po lind!

Kombëtarja e Brazilit nuk ka vuajtur asnjëherë sa i takon talentit dhe cilësisë individuale, por vitet e fundit krijimi i një grupi solid ka qenë problemi më i madh për pesë herë kampionët e botës. Sot, trajneri i “Seleçao”, Tite ka bërë…

Shqipëria e Kosova në kahe të kundërta, kreu nuk ndryshon

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve më të mira në botë. Muaji janar nuk ka sjellë asnjë ndryshim në dhjetëshën e parë. Belgjika vazhdon “mbretërimin” e ndjekur nga Franca dhe Brazili. Shqipëria e Panuçit ka humbur një vend dhe…