VIDEO/ Gjesti i Yilmaz të kujton gjestin e Nuabuezes, turqit i lënë nervat dhe shpërthejnë në sherr me Uellsin

0

Turqia ka lënë për të dëshiruar në këto dy ndeshje të para të Euro 2020. Pas humbjes 3-0 kundër Italisë, tashmë skuadra e Gunes ka pësuar një tjetër disfatë, këtë herë 2-0 kundër Uellsit. Këto rezultate kanë ndikuar në psikologjikë e lojtarëve të cilët i kanë shfryrë nervat e tyre në minutat e fundit të lojës.

Në momentin kur njëri prej futbollistëve të Uellsit gjendej i shtrirë përtokë në zonën e tij, Yilmaz shkon të bëjë një gjest që të kujton rastin e Nuabuezes kundër Bylisit. Ngjarje të tilla nuk ndodhin vetëm në Superiore, teksa protagonist bëhen edhe Kombëtaret e një kompeticioni madhor si Kampionati Europian.

Në të njëjtën mënyrë, Yilmaz i është afruar kundërshtarit të shtrirë përtokë dhe e ka goditur me shuplakë në fytyrë. Një verprim ky që kurrsesi nuk mund të tolerohej nga uellsianët që gjendeshin përreth, të cilët kanë reaguar menjëherë duke e hedhur përtokë lojtarin e Lilës.

Më pas situata ka precipituar, me turqit të cilët i lënë nervat dhe shpërthejnë në sherr me kundërshtarët. Në fund gjyqtari ka vendosur të ndëshkojë me karton të verdhë aktorët kryesorë të këtij episodi për të lejuar të luhen minutat e pakta të mbetura në dispozicion./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.