VIDEO/ “Florian Marku është kloun”! Largohet nga sigurimi, përplasje fizike mes dy boksierëve: Mos të bëj gangsterin para meje

0

Florian Marku do të ndeshet ndaj Maxim Prodan në mbrëmjen e së shtunës. Ky duel do të zhvillohet në stadiumin e Totenhemit mes 70.000 të pranishmëve. Gjithashtu duhet të theksohet se bëhet fjalë për titullin IBF International në kategorinë “Welerëeight”.

Përpara kësaj ndeshje, ka pasur edhe një përplasje fizike mes dy boksierëve. Duhej ndërhyrja e forcës së sigurimit në mënyrë që të mos degradonte më tej situata. “Florian Marku është kloun. Nuk është askushi, vjen nga një sport tjetër”, u shpreh Prodan. Ndërkohë Marku ka thënë se është nervozuar nga rivali dhe do ta hedhi në tokë të shtunën: “Nuk duhet të bëj gangsterin para meje”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.