VIDEO/ Euro 2020 nis me polemika! Në Itali ndihen të vjedhur, VAR-i i mohon penalltitë

0

Euro 2020 ka nisur pas një pritjeje 1-vjeçare, por polemikat nuk kanë munguar as në ndeshjen hapëse. Pjesa e parë mes Turqisë dhe Italisë është mbyllur me shifrat 0-0, megjithëse “axurrët” i janë drejtuar dhomave të zhveshjes me ndjesinë e të qenurit të vjedhur.

Ekipi i Mançinit ka pasur 3 raste të diskutuara për penallti, ndërsa më i pasti ishte ai i minutave të fundit të fraksionit të parë të lojës. Spinazola tënton të hedhë një top në zonë, por përpara gjen fillimisht dorën e në një pozicion jo natyral të kundërshtarit të tij. Por për gjyqtarin e takimit gjithçka ishte e pastër, madje të njëtin mendim ndante edhe dhoma e VAR-it, që i mohon kështu penëlltinë Italisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.