VIDEO/ Detaji i veçantë sjell risinë në Kampionatin Europian, arbitri e merr topin me… makinë

0

Pritja ka marrë fund dhe Kampionati Europian kthehet përsëri në fushën e lojës. Italia luan ndeshjen hapëse në stadiumin “Olimpiko” kundër Turqisë, ku një detaj i veçantë ka tërhequr jo pak vëmendje. Euro 2020 vjen me risi këtë edicion.

Teksa skuadrat janë pozicionuar për të filluar lojën, topi këtë herë nuk vjen në mesin e fushës së bashku me arbitrin, por me anë të një… makine. Një mëkinë e vogël ka marrë topin sipër saj dhe më pas është komanduar për të shkuar në mesin e fushës për të dorëzuar sferën në duart e gjyqtarit kryesor të ndeshjes./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.