Kopjoi Brozoviçin, tifozët nisin talljet me lojtarin e Murinjos

Mançester Junajtid nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 në ndeshjen kundër Sauthemptonit në transfertë. Djemtë e Murinjos reaguan pas disavantazhit të dyfishtë, duke barazuar ndeshjen.

Gjatë golit të dytë të ekipit vendas ndodhi dhe një episod i veçantë. Goditje dënimi për “shenjtorët” dhe Skot MekTominei, mesfushori 22-vjeçar i Junajtid, vendos të bëjë “krokodilin”, vendosjen që u bë e famshme nga Marselo Brozoviç i Interit.

Shtrirje pas murit, por Soares lëshon një goditje fantastike që përfundon në trekëndësh. Rjetë, gol dhe festë në stadium. Muri u tregua i pafuqishëm për ta bllokuar goditjen e portugezit, ndërsa MekTominei doli bllof.

Një gjë e tillë ka sjellë kritikat e tifozëve. Si ka mundësi që një lojtar 1.93 metra i gjatë të shtrihet në tokë, kur mund të qëndrojë në mur dhe të kërcejë. “Nga kush po fshihesh, nga këpucët e Lukakut?”, komenton një tifoz i Junajtid në rrjetet sociale, ndërsa një tjetër komenton: “Mos ndoshta po lutet?”!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online