VIDEO/ Suedezët i shënojnë gol nga mesfusha Apoelit dhe me njërën këmbë në grupe, Juxhin Xhaja nxjerr dy herë kartonin e kuq

0

Djurgardens kanë fituar me rezultatin e thellë 3-0 kundër Apoelit, duke hedhur kështu njërën këmbë në grupet e Ligës së Konferencës. Goli i parë u shënua në minutën e 9 dhe Edvardsen meriton duartrokitjet e t gjithëve, teksa realizon nga mesfusha. Dy golat e tjerë të takimit do të vinin në pjesën e dytë të lojës. Fillimisht Ekdal në minutën e 54-t dhe më pas Wikheimi në të 65-ën shtojnë emrat e tyre në listën e golashënuesve.

Ndeshja u arbitrua nga gjyqtarë shqiptar, ku Juxhin Xhaja ishte në rolin e kryesorit të tamimit. Arbitri i Superiores nuk i kursee kartonat përgjatë lojës, pasi ndëshkoi me të kuq secilën nga skuadrat. Schuller la ndeshjen që në minutën e 71-të për Djurgardenin pas kartonit të dytë të verdhë, ndërsa në sekondat e fundit të ndeshjes ka nxjerrë të kuqin nga xhepi për lojtarin e Apoelit, Crespo-n./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.