Vidal feston titullin me Interin, Pike thumbon keq kilianin dhe Serinë A: Nëse luan kundër çalamanëve…

Interi tashmë është zyrtarisht kampion i Italisë dhe lojtarët kanë nisur të festojnë suksesin e madh të këtij sezoni. Arturo Vidal ka shpërndarë një postim në rrjetin e tij social në “Instagram”, ku shkruan: “Shumë vite, shumë kolegë, klube të mëdha dhe shumë tifozë, mirënjohës për secilin nga ata që më kanë shoqëruar në çdo arritje. Dhe e di që ka ende shumë histori për të treguar … Ne do të shkojmë për më shumë”.

Por këto fjalë kanë marrë edhe reagimin e ish-shokut të tij të skaudrës te Barcelona, Zherard Pike. Mbrojtësi spanjoll ia kthen me një thumbim të hidhur, ku shënjestër ka jo vetëm Vidalin, por edhe Serinë A. “Nëse luan kundër çalamanëve…. Po Champions-in, deri kur?”, i komenton Pike lojtarit Pike./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online