“Turp për UEFA-n që e la finalen në Tiranë”, në Holandë kanë nisur ta teprojnë: Gabim në llogari

0

Holanda ka mbetur mbrapa në vitin 1991, duke ruajtur Shqipërinë në të njëjtën panoramë të varfërisë. Pas akuzave se biletat kanë rënë edhe në duart e mafias shqiptare, tani vjen një tjetër goditje. Ish-lojtari i Feynord dhe zëri i stadiumit të këtij klubi, Peter Houtman, ka akuzuar UEFA-n se gaboi me finalen e dhënë për Tiranën.

“Ky është një stadium ku jo të gjithë tifozët mund të shkojnë. Shumë njerëz kanë mbetur jashtë, kështu që mendoj se është turp që ndodhet finalja në një stadium kaq të vogël. Kam dëgjuar shumë mbështetës që shkojnë atje tani, por nuk kanë fare biletë. Nëse ju si UEFA dëshironi ta merrni seriozisht turneun, atëherë duhet ta vlerësoni atë sipas aftësive tuaja dhe të mos dilni me një stadium që mund të strehojë vetëm 20,000 njerëz. Ju e dini që klubet e mëdha mbeten gjithmonë në një turne. dhe tani imagjinoni sa shumë tifozë janë të zhgënjyer”, tha Hotman. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.