Trofeu i parë si kapiten, Kielini: Ndjek tre modele, por jam origjinal

0

Goli i Kristiano Ronaldos veshi Superkupën e Italisë me ngjyrat bardhezi, ndërsa Xhorxhio Kielini ngriti trofeun e parë si kapiten. 34-vjeçari mori shiritin e kapitenit pas largimit të Xhixhi Bufon drejt PSG, ndërsa tregon dhe modelet e tij.

Me të tre ka luajtur te Juventusi dhe kombëtarja e Italisë, futbollistë të mëdhenj dhe kapitenë fantastikë, por qendërmbrojtësi kërkon të jetë origjinal dhe nuk ka frikë të marrë përgjegjësi mbi supe.

Mendoj se çdo kapiten është ndryshe nga të tjerët dhe nuk mund t’i ngjajë paraardhësit. Kam patur fatin të kem tre kapitenë si Bufon, Kanavaro dhe Del Piero, por do të tentoj të jem gjithmonë vetvetja me qetësi të madhe dhe ndjenjë përgjegjësie”, thekson kapiteni i bardhezinjve për revistën “Il calciatore”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.