Trofeu “Bernabeu”, zbuloni kuriozitetet për këtë event

0

Skuadrat e Real Madridit dhe Milanit do të zbresin në fushë për t’u ndeshur për trofeun Bernabeu. Në një ndeshje simbolike, në nderim te legejbdarit Santiago Bernabeu, dy skuadrat do të prezantohen për edicionin e ri.

Milani dhe Reali janë dy nga skuadrat më të suksesshme në botë dhe kjo ndeshje normalisht që bëhet akoma dhe më speciale.

Për të gjithë ata që nuk e dinë se për çfarë eventi bëhet fjalë, “SportEkspres.com” sjell për ju disa nga kuriozitetet për këtë trofe. Që nga viti i krijimit, te klubi që ka fituar më shpesh dhe deri tek ndeshja me më shumë gola, i zbuloni në fotogalerinë e mëposhtme.

10 - Fitorja më e thellë në këtë turne ka qenë ajo e vitit 2012. Real Madrid fitoi 8-0 ndaj Millonarios të Bogota, ku më shumë u mendua të nderohej Alfredo Di Stefano që ishte president nderi asokohe.
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.