Tragjedi në Ekuador, 12 tifozë viktima të aksidentit rrugor

0

Futbolli ekuadorian është në ditët më të errëta dhe kjo për shkak të një aksidenti tragjik që u ka marrë jetën 12 tifozë të ekipit të Barcelonës, skuadër kjo më e suksesshmja në vend.

Tragjedia ndodhi kur autobuzi i mbushur me tifozë po kthehej nga ndeshja kundër Deportivo Kuensës, që përfundoi me shifra të barabarta 1-1.

Një parakalim i gabuar, rezultoi fatal. Përveç 12 viktimave, 30 persona të tjerë u plagosën.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.