“Titulli shumë pranë!”, Guerrils lëshojnë kushtrimin

0

Partizani zbret në fushë prej orës 19:00 në një sfidë të vështirë me Laçin. Të kuqtë duan titullin kampion dhe për këtë duhet të fitojnë dhe ta kenë më pranë trofeun. Ultras Guerrils ndërkohë bëjnë thirrje për tifozët që të jenë sa më të shumtë në stadium.

Ata e kanë të qartë se ekipi ka nevojë për mbështetjen e tifozëve, pasi edhe fundi i sezonit është pranë dhe duhet edhe një sforco përfundimtare. Për t’u fituar titulli, duhen ende pikë dhe te Partizani e dinë shumë mirë diçka të tillë.

“Sot, një nga ndeshjet më të rëndësishme, na duhen 3 piket, na duhet fitorja, duhet mbështetja maksimale ndaj ekipit ! Bashkohuni të shumtë drejt stadiumit, titulli është shumë pranë, por akoma nuk e kemi fituar… Hajdeni të gjithë! Drejt titullit!”, shkruajnë ultrasit e kuq.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.