Titulli dhe “Siu” para syve të Ronaldos! Ishte sezoni i Myrto Uzunit, i nominuar edhe për lojtarin e vitit

0

Myrto Uzuni ka zhvilluar një sezon fantastik me Ferencvaroshin në Hungari. Padyshim që ky vit do të mbahet mend gjatë nga sulmuesi shqiptar që u kurorëzua me titullin kampion dhe njëkohësisht “Siu” para syve të Kristiano Ronaldos, teksa do t’i shënonte në transfertë Juventusit.

I cilësuar si lojtari më i mirë i Ferencvarosh, Uzuni arriti që të shënonte 12 gola dhe të vendoste rekorde të reja në Hungari. Së fundmi futbollisti shqiptar është nominuar edhe për çmimin si lojtari i vitit duke u përfshirë në garë me Daniel dhe Han. Në fundin e vitit që lamë pas Uzuni u shpall si sportist i viti edhe në sondazhin e bërë nga “Sport Ekspres”. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.