Në tokën që nuk shquhet për “dashuri” ndaj shqiptarëve, Bernard Berishës i vendet foto në hyrje të stadiumit në Rusi

0

Bernard Berisha ka dhënë kontribut të madh për ekipin e Akhmat Groznit. I njohur për elegancën në fushën e lojës dhe shpejtësinë e madhe në krahë, spektaklin e këtij lojtari kishim mundësinë që ta shijonim edhe në Shqipëri teksa do të luante me Skënderbeun përpara largimit në Rusi.

Këta të fundit nuk njihen për shfaqjen e ndonjë dashurie të madhe për shqiptarët. Megjithatë nisur nga kontributi që Berisha ka dhënë në gjithë këto kohë, Akhmat Grozni e ka vendosur fotografin e këtij lojtari në hyrje të stadiumit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.