Tifoz i flaktë i futbollit, por zgjedh që të mos e shohë! Hoxha Musliu: Është haram kur trukon ndeshjen

0

Hoxha Osman Musliu ishte I ftuar në një emision sportiv në Kosovë për nisjen e kampionatit europian të futbollit. I paraqitur si një tifoz i flaktë i futbollit, por shpeshherë zgjedh që të mos shohë ndeshje që mund të jenë të trukuara.

Në bazë të raportimit nga “Insporti”, Musliu ka thënë se dyshimet për fiksimin e rezultatit janë arsyeja kryesore që e largojnë atë nga televizori dhe stadiumi. “Jo haram, por është më shumë se haram. Kjo pasi keqpërdoret mundi i tjetrit. Shitja e ndeshjes është haram”, u shpreh Hoxha. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.