Teuta tenton mrekullinë, Shkëmbi ndryshon skemë

Teuta pret në “Niko Dovana” estonezët e Ventspils. Në takimin e parë vizitorët mundën ekipin durrsak me rezultatin 3-0, çka e bën thuajse të pamundur kualifikimin për skuadrën bregdetare. Megjithatë, Teuta ka për detyrë të tentojë përmbysjen e madhe.

Trajneri Bledi Shkëmbi ka ndryshuar skemë nga takimi i parë, duke i besuar lojës me dy sulmues. Progni dhe Todorovski janë daljet nga formacioni, ndërsa vendin e tyre e tyre janë plotësuar nga sulmuesi malazez Nikaç dhe mesfushori Avdyli.

 

Teuta: Hidi, Beqja, Hoxha, Arapi, Kuro, Sidibe, Aleksi, Kallaku, Avdyli, Nikaç, Bushiç

 

Teuta –  Ventspils
“Niko Dovana” 17:00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online