Tërbuni ruan kreun përballë Partizanit B, Dinamo triumfon kundër Vllaznisë

Në Kategorinë e Parë, kalendari vuri përballë dy nga ekipet më legjendare të futbollit shqiptar, Dinamon dhe Vllazninë. Kryeqytetasit triumfuan pastër 2-0 përballë ekipit shkodran. Kolgega në pjesën e parë dhe Çema në minutat e fundit vendosën rezultatin final të sfidës.

Në Kategorinë e Dytë, janë luajtur disa sfida interesante. Ndeshja më me interes ka qenë ajo mes Tërbunit dhe Partizanit B, pasi u luajt për kreun e renditjes. Kjo sfidë u mbyll në barazim 0-0 dhe Tërbuni ruan kreun, pavarësisht se te Partizani B luajtën thuajse gjysma e ekipit A, me Kardozon, Koten, Rexhepin, Atandën dhe Xhikën.

Klosi mundi Vllazninë B 2-0, ndërsa Gramshi triumfoi 3-1 përballë Tiranës B. Delvina-Shkumbini dhe Tepelena-Maliqi u ndanë në barazime 1-1. Barazimi i Shkumbinit bëri që Devolli të marrë kreun e renditjes në Grupin B, pasi mori tri pikët në tavolinë përballë Termit. Devolli ngjitet në kuotën e 60 piëkve, ndërsa Shkumbini zbret në vend të dytë me 59 pikë.

Rezultatet e plota të Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së dytë:

KATEGORIA E PARË – Java 25
E diel, më 28 prill 2019, ora 16:00
Dinamo-Vllaznia   2-0
Kolgega 35’, Çema 81’

KATEGORIA E DYTË-JAVA 23
E diel, më 28 prill, ora 16:00

Grupi A

Klosi-Vllaznia B  2-0
Pengili 26’ 83′

Gramshi-Tirana B  3-1
Rreshka 51’, Shukle 55’ 89′ / Nazlli 48’

Tërbuni-Partizani B  0-0

Luzi e Internacional (pushim)

Grupi B
E diel, më 28 prill, ora 16:00

Albpetrol-Këlcyra  2-0
Asimetaj 14’, Muhametaj 45’

Delvina-Shkumbini  1-1
Mehmeti 59’ / Nexha 12’

Tepelena-Maliqi  1-1
Xhafa 36’ / Jaupllari 5’

Devolli (pushim)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online