Browsing Tag

Zeqiri

Talenti shqiptar mahnit Zvicrën, tjetër gol për 19-vjeçarin

Numri i futbollistëve shqiptarë që luajnë për skuadrat zvicerane është shumë i madh dhe një nga ta është dhe talenti 19-vjeçar, Andi Zeqiri. Edhe pse me nënshtetësi zvicerane, Zeqiri ka mundësinë të zgjedhë kombëtaren tonë ose përfaqësuesen…

Një dëmtim shqetëson Zeqirin, “stop” me Kamzën

Hair Zeqiri ndahet me Kamzën pa debutuar ende në ndeshje zyrtare. Mesfushori vlonjat, i cili luajti në pjesën e parë të sezonit për Kukësin, arriti marrëveshjen me kamzalinjtë në fund të dhjetorit dhe firmosi para nisjes për në Turqi, por…

Zeqiri 3 javë jashtë, Shameti ende pa afat

Problemi më i madh i Kukësit në këtë sezon të ri janë dëmtimet e shumta, edhe pse janë luajtur pak ndeshje. Javë pas jave trajneri Milinkoviç ka qenë i detyruar të bëjë ndryshime në formacion, i kushtëzuar nga dëmtimet. Deri tani, asnjëherë…

Shqetësohet Milinkoviç, Zeqiri humbet Lushnjen

Mesfushori vlonjat pritet të mungojë në ndeshjen me Lushnjen. Gjendja e fushave bëhet shkak për një tjetër dëmtim Jurgen Zela Java e pestë rezervon një përballje interesante për Kukësin, që do të sfidojë Lushnjen. Vendasit rikthehen…

Zeqiri shkëlqen: Na jepni edhe pak kohë!

Mesfushori i Kukësit, Hair Zeqiri, ishte lojtari më i mirë në fushë për ndeshjen e sotme mes Partizanit e Kukësit, sipas vlerësimit të gazetarëve në Supersport. Në fakt, vlonjati ishte i transformuar në këtë takim, sepse vrapoi sa për dy,…

Shkëlqeu te të rinjtë, por Zeqiri largohet nga Juventusi

Në huazim nga Lozana, për t’u provuar te të rinjtë, Andi Zeqiri nuk do të qëndrojë në Itali, pasi ka mbyllur aventurën te Juventusi. Sulmusi i talentuar 18-vjeçar do të kthehet në Zvicër, ku Lozana i garanton një vend në skuadrën e parë…

Zyrtare, Zeqiri kthehet te Kukësi

Hair Zeqiri është zyrtarisht një futbollist i Kukësit. Burime nga klubi kuksian konfirmojnë se mesfushori vlonjat ka pranuar ofertën e Kukësit, pas bisedimeve intensive sidomos ditën e sotme. Zeiqiri ka qenë një kërkesë e trajnerit…