Browsing Tag

Ylber Ramadani

Nostalgji dhe cilësi, Partizani nis bisedimet me një “ish”

Partizani kërkon të përforcohet dhe sytë i kanë hedhur nga “ish”-ët. Një mesfushor është në “radarët” e demave të kuq dhe bëhet fjalë për një lojtar shumë të dashur të tifozëve. RTSH Sport raporton se kanë nisur bisedimet për transferimin e…

Manaj e Ramadani “ngrohin” stolin, pak minuta për Grezdën

Albasete ka marrë tre pikë me vlera kundër Alkorkon dhe mban ritmin e skuadrave kryesuese. Sulmuesi Rei Manaj ishte në stol dhe nuk iu besua asnjë minutë në këtë përballje. Kohët e fundit lushnjari nuk po gjen hapësira, duke konfirmuar një…

Lila e Binaku s’ia dalin, ftohen 3 të tjerë në kombëtare

Kombëtarja ka zbritur në fushë dhe ka zhvillime sa i takon listës së lojtarëve të grumbulluar. Kështu, për shkaqe dëmtimesh kanë mbetur jashtë Andi Lila dhe Egzon Binaku. Trajneri Kristian Panuçi priste të bashkoheshin me ekipin edhe…

La jashtë grumbullimit Ramadanin, Sormani jep arsyen e vendimit

Ylber Ramadani nuk ishte pjesë e të grumbulluarve në ndeshjen midis Vejles dhe vizitorëve të Nordesjaelland. Një vendim ky i habitshëm, pasi mesfushori i kombëtares sonë është prej një viti e gjysmë një titullar i pazëvendësueshëm tek ekipi…

“Motori” Ramadani, askush si ai në Danimarkë!

Ylber Ramadani erdhi si një i panjohur në vendin tonë. U desh që një italian ta aktivizonte në kupat e Europës dhe Partizani fitoi një lojtar që kontribuoi për një sezon dhe më pas u shit te Vejle BK në Danimarkë. Sërish ai italiani që e…

Ramadani mungon, nuk ka zëvendësues për të

Ylber Ramadani nuk do të jetë në dispozicion të trajneri Kristian Panuçi në dy ndeshjet që kombëtarja do të luajë kundër Skocisë dhe Uellsit. Kjo dihej në fakt, pasi mesfushori ka pësuar një frakturë në dorë me klubin e tij në Danimarkë.…

Abazaj nuk duket, disfata për Ramadanin e Zenelin

Fundjava është e mbushur me ndeshje. Vejle BK, skuadra e Ylber Ramadanit, është mposhtur në shtëpi sot me rezultatin e pastër 0-2. Ekipi i drejtuar nga Adolfo Sormani u befasua nga Odense, që mori fitoren e parë në këtë kampionat.…