Browsing Tag

Xhixha

Xhixha: Ishim më mirë, te traversa fati nuk ishte me mua

Redon Xhixhën e ndaloi vetëm traversa për të qenë heroi i Laçit ditën e sotme. 20-vjeçari lëshoi një goditje nga më shumë se 50 metra, duke e gjetur portierin kundërshtar të papërgatitur. Megjithatë, topi përfundoi në shtyllë. Sulmuesi…

Rinovim me peshë te Laçi, firmos talenti i sulmit

Laçi ka zyrtarizuar ditën e sotme rinovimin me sulmuesin Redon Xhixha. Futbollisti 20-vjeçar ka firmos një kontratë me kohëzgjatje 2-vjeçare me klubin kurbinas. Xhixha iu bashkua Laçit dy vite më parë dhe tani është kthyer në një prej…

Vrioni bën me dhimbje koke Bushin, zgjidhja gjendet te Laçi

Kombëtarja U-21 me në krye Alban Bushin, ka marrë një lajm aspak të mirë, pasi sulmuesi kryesor i skuadrës, Xhakomo Vrioni, është dëmtuar dhe nuk do të jetë i gatshëm për kuqezinjtë tanë. 21-vjeçarët kuqezi kanë filluar përgatitijet për…

Xhixha: Barazimi i drejtë, ju tregoj bisedën me Malën

Redon Xhixha ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë në takimin e sotëm midis Partizanit dhe Laçit. Sulmuesi kurbinas fitoi 11-metërshin që më pas u shndërrua në gol nga Shtubina. Në intervistën për emisionin “Gol pas Goli” në…

Xhixha, dy gola dhe një model nga… Shkodra

Sulmuesi i Laçit, Redon Xhixha, i cili ka shënuar pa fund me ekipet e moshave, tashmë është pjesë e Superiores dhe sot ka gjetur dy golat e parë të karrierës në Superiore. Sipas tij, goli i dytë ishte i tij: “E shtyva topin në rrjetë, por…