Browsing Tag

Xhakomo Vrioni

Zyrtare | Sampdoria huazon Vrionin, mbetet në Serie B

Xhakomo Vrioni mbetet në Serie B. Sulmuesi në pronësi të Sampdorias është huazuar për nje sezon te skuadra e Çitadelës. Ditën e sotme 20-vjeçare ka kryer vizitat mjekësore dhe është prezantuar te klubi nga provinca e Venetos. Vitin e…

VIDEO | Vrioni e bën sefte, vjen goli i parë me Venecian

Xhakomo Vrioni ka shënuar golin e parë në Serinë B. Sulmuesi i Venecias dhe kombëtares shqiptare u zhbllokua kundër Foxhias në transfertë, ndërsa ky ishte takimi i shtatë që aktivizohet me ekipin e drejtuar nga Valter Zenga. 20-vjeçari…

Feston Ndoj dhe Breshia, Vrioni fiton penallti

Breshia vazhdon formën e mirë, duke regjistruar rezultatin e nëntë rresht pozitiv në Serie B. Ekipi i Emanuele Ndojt fitoi përballë Veronës me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në vendin e gjashtë me 18 pikë, katër më pak se kryesuesit e…

Kriza e golit, sulmuesit kuqezi as nuk po marrin minuta

Kjo fundjavë nuk ka qenë aspak e mirë për sulmuesit e kombëtares. Jo vetëm që asnjë nuk ka shënuar, por edhe minuta nuk kanë pasur. I vetmi që ka zbritur në fushë ka qenë Bekim Balaj. por edhe për shkodranin minutat ishin të pakta. Ai u…

Mihaj pëson frakturë, Panuçi i jep sulmues Shpresave

Enea Mihaj humb ndeshjen me Izraelin, ndërkohë që klubi grek i Panaitolikos do të duhet ta presë disa javë deri në rikuperimin e plotë qendërmbrojtësin. Në ndeshjen me Jordaninë ai u dëmtua në minutat e para dhe FSHF njofton se ka pësuar…

VIDEO | Vrioni i emocionuar: Ndjenjë e papërshkrueshme!

Xhakomo Vrioni debutoi dje me ngjyrat kuqezi. Sulmuesi i Venecias, pasi pranoi ftesën e Shqipërisë U21, pati mundësinë të luante në miqësoren kundër Italisë. Sulmuesi shtatlartë arrit madje edhe të shënonte gol, në një sfidë që ai e…