Browsing Tag

Vora

Maho: Rëndësi ka fitorja, e menaxhuam mirë ndeshjen

Vora mposhti Burrelin falë një penalltie dhe tanimë ka shkuar në kuotën e tetë pikëve, dy më pak se Shënkolli i vendit të parafundit. Javën e ardhshme këto dy ekipe zhvillojnë një finale mes tyre. Në fundin e ndeshjes me matjanët, trajneri…

Vora lëviz në merkato, tenton ish-sulmuesin e Partizanit

Skuadra e Vorës ka nisur merkaton e janarit dhe po tenton të bëjë disa cilësorë për të qëndruar në Kategorinë e Parë. Drejtuesit e klubit kanë njoftuar për nënshkrimin me sulmuesin Mustafa Xhixhiua, i cili për Sportekspres.com e ka mohuar…

Revolucion te Vora, financat dhe kushtet largojnë 10 lojtarë

Sot te  skuadra e  Vorës stërvitja do të zhvillohet e cunguar në pjesëmarrje, sepse janë dhjetë futbollistë tashme te larguar. Pothuajse një skuadër e tërë, pasi Bërdufi, Nuri, Ferraj, Veliaj, Gjonaj, Mziu, Mehidri, Sula, Thaçi dhe Sejdini…

“Boksierët” e së Parës dhe moshave, pezullime pafund

Fundjava ka pasur goxha ndeshje me tension, teksa në takimin Vora-Shënkolli kishte sherr në fushën e blertë mes futbollistëve. Tre lojtarë të miqve janë pezulluar, kurse një nga vendasit e ka pësuar, ashtu sikurse ka dënim të fushës së…

Vora “shuplakë” Ilirisë, lëvizje të shumta në merkato

Vora do të garojë këtë sezon në Kategorinë e Parë dhe ka afruar disa lojtarë në merkato, Bie në sy Emiljano Veliaj, mesfushori i njohur që për vite të tëra ka luajtur në Superiore, madje duke fituar edhe Kupën e Shqipërisë me Besën e…