Browsing Tag

Verder Bremen

Bajerni hidhet në sulm, gjendet rezerva e Levandovskit

Bajerni i Mynihut hedh sytë nga Verder Bremeni për një sulmues. Levandovskit i duhet të bëjë edhe pushime, duke parë 30 vitet që mban në supe. Gjermanëve u nevojitet një zëvendësues pas ikjes së Sandro Vagner në janar drejt Kinës. Sipas…

Ky gol tregon pse Çelsi pagoi 60 milionë euro për Pulisiç!

Borusia e Dortmundit dështoi javën e kaluar në derbin shtëpiak përballë Shalke 04. Verdhezinjtë humbën 2-4, por një derbi tjetër dhuroi një rezultat surprizë. Nurembergu frenoi Bajernin dhe diferenca mes dy ekipeve kryesuese është vetëm dy…

Fenomeni Rashica, agjenti Altin Lala tregon hapin e ardhshëm

Altin Lala mbetet i pandarë nga bota e futbollit. Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare, sot agjent lojtarësh, përfaqëson njërin prej talenteve më premtues të kampionatit gjerman. Bëhet fjalë për Milot Rashicën. Futbollisti nga Vushtrria…

VIDEO | Shahin kthehet në Dortmund, pritja është drithëruese

Dortmundi nuk pati probleme për të siguruar trepikëshin e radhës dhe fitoi të shtunën me Verder Bremen në shtëpi. Ndeshja u mbyll 2-1 për verdhezinjtë, të cilët vazhdojnë të kryesojnë kampionatin gjerman me nëntë pikë më shumë se vendi i…

Milot Rashica, nga hero në i harruar

Në muajin shkurt Verder Bremen derdhi tetë milion euro në arkat e holandezëve të Viteses për kartonin e sulmuesit të talentuar të përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica. 22-vjeçari asokohe ishte blerja e pestë më e shtrenjtë në historinë e…

Nuri Shahin lë Dortmundin, por qëndron në Bundesligë

Merkato në dalje për Borusian e Dortmundit që ka humbur shërbimet e Nuri Shahin. 29-vjeçari është larguar nga verdhezinjtë dhe ka arritur akordin me klubin e Verder Bremenit, që ka paguar 1 milionë euro për huazimin e lojtarit turk.…