Browsing Tag

Venezia

E bujshme, klubin italian e zbresin në Serie C!

Palermo zhvilloi një sezon shumë të mirë dhe nuk ia doli për 3 që të ngjitej direkt në Serie A. Ekipi sicilian e mbylli kampionatin në vend të tretë dhe do të luante ndeshjet play-off për një vend në elitën e futbollit italian, por kjo gjë…

Vendos vetëm një gol, Memushaj fiton “derbin” me Vrionin

Peskara ka arritur një fitore tepër të rëndësishme, duke mposhtur Venecian me rezultatin 1-0. Gaston Brugman ishte heroi i vendasve, ndërsa goli i uruguaianit në minutën e 74-ët dërgon Peskarën në vendin e katërt me 29 pikë, duke qenë vetëm…

Venecia në krizë, Vrioni me trajner të ri

Venecia nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri, kjo për faktin se ka grumbulluar vetëm 4 pikë pas 6 ndeshjesh. Në të tilla kushte drejtuesit kanë marrë vendimin për të larguar trajnerin Uilliam Veki. Sulmuesi i Shpresave Xhakomo Vrioni do…

Inzagi nuk vjen te Shqipëria, çështje logjike dhe… sallami

Pipo Inzagi do të vazhdojë të drejtojë Venecian dhe lajmi për një interesim të Shqipërisë nuk është se i ka bërë shumë përshtypje. Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka publikuar asnjëherë ndonjë listë zyrtare emrash me të cilët po…