Browsing Tag

Veliu

Në pritje të ofertave: Ja formacioni i lojtarëve pa kontratë

Jemi në periudhë merkatosh. Futbollistë, agjentë, drejtorë e presidentë klubesh i janë drejtuar tavolinave të negociatave teksa përgatiten për sezonin e ri. Në krahasim me vitet e shkuara kemi një numër më të vogël lojtarësh pa kontratë.…

Flamurtari me mungesa përballë Kukësit, Daja luan pa sulm

Situata te Flamurtari nuk duket aspak e mirë, si jashtë fushave të lojës, ashtu dhe brenda saj. Pika e marrë përballë Teutës u vlerësua si një rezultat pozitiv për skuadrën vlonjate, por ky rezultat pati dhe disa pasoja. Elton Kale u…

Zyrtare: Veliu kuqezi, vjen firma që e mban në Vlorë

Franc Veliu nuk lëviz nga Flamurtari dhe sot ka ardhur edhe firma që e mban kuqezi të paktën edhe për një vit. Mbrojtësi vlonjat, tashmë 29 vjeç, është një ndër produktet e Flamurtarit dhe ndër lojtarët më besnikë të këtij klubi, sepse…

Veliu: S’dua ta kthej kokën pas, Flamurtari shkon larg

Mbrojtësi ka lënë pas dëmtimin dhe flet për ecurinë e ekipit, objektivat dhe situatën e tij. “Afrimet? Gjithmonë vlejnë dhe janë të nevojshme për një skuadër” Elton Nika Flamurtari realizoi katër afrime gjatë merkatos së dimrit, të…

Veliu, një “blerje” e re për Flamurtarin

Franc Veliu është 29 vjeç, në kulmin e karrierës në teori, por nuk luan futboll prej muajit maj. Një dëmtim serioz dhe një periudhë e gjatë riaftësimi e kanë lënë jashtë që në verë dhe tashmë ish-kapiteni i Flamurtarit mund të quhet një…

Zyrtare, Flamurtari rinovon me Veliun

Franc Veliu do të jetë pjesë e Flamurtarit për sezonin e ardhshëm, por tashmë edhe juridikisht. Mbrojtësi vlonjat nuk kishte lëshuar ndonjë sinjal largimi dhe klubi e kishte në listën e të konfirmuarve, por firma e rinovimit ka ardhur vetëm…