Browsing Tag

Valter Maxarri

Sëmundja e papritur, Torino “mbetet” pa trajner

Momente ankthi te Torino, kjo për shkak se dje pas stërvitjes trajneri Valter Maxarri ka përfunduar në spital. Tekniku, i cili në të shkuarën ka qenë dhe një kandidat për të marrë stolin e Kombëtares së Shqipërisë, do të jetë për pak kohë…

Gjoba dhe paralajmërime, e pëson Spaleti i Interit

Dënim me gjobë dhe paralajmërim për trajnerin e Interit. Mbas humbjes me Sasuolon, Spaleti ka ofenduar arbitrin Mariani dhe gjykata sportive e ka dënuar me 10 mijë euro gjobë, duke e cilësuar veprimin e trajnerit si “shprehje të rëndë…