Browsing Tag

US Open

Serena Uilliams gjobitet për sherrin në finalen e US Open

Finalja e US Open në tenis këtë fundjavë përfundoi në qendër të vëmendjes anembanë botës për arsyen e gabuar. Duhet të ishte lajm dite fakti që një vajzë 20-vjeçare mbërriti për herë të parë në finale dhe fitoi, por suksesi historik i…

Uilliams në finale, Osaka sfidantja në US Open

Serena Uilliams kërkon të triumfojë në US Open dhe e ka mundësinë, pasi tashmë ka kaluar në finale. Tenistja amerikane ka bërë detyrën kundër letonezes Anastasija Sevastova. Një ndeshje e dominuar nga Uilliams, që fitoi 2-0. Seti i parë…

US Open 2018: Surpriza e vitit, eliminohet Federer!

Roxher Federer eliminohet nga US Open! Numri 2 i botës në renditjen botërore ka humbur shansin për të fituar turneun e 21-të të Grand Slam në karrierë, duke konfirmuar se fushat me çimento në Flushing Meadoës i ka alergji, edhe pse ka…

Nadal rikthehet mbreti i tenisit, triumf në US Open

Rafael Nadal ka triumfuar për të tretën herë në US Open, duke mundur në finalen e sotme afrikano-jugorin Kevin Anderson me një dominim total në tre sete, në 2 orë e 27 minuta 9 (6-3, 6-3, 6-4). Ishte triumfi i parë në Amerikë që prej vitit…