Browsing Tag

Tomislav Busic

Jo vetëm Progni, Teuta e mbyll me një tjetër sulmues

Teuta ka konfirmuar largimin e Tomislav Bushiç nga klubi durrsak. Palët kanë vendosur të ndahen pasi kontrata e 33-vjeçarit mbaroi pas eliminimit të Teutës nga kualifikueset europiane. Sulmuesi iu bashkua klubit bregdetar gjatë merkatos…

Bushiç: Sulmi? Me emra jemi mirë për… Superioren

Tomislav Bushiç është i qartë: Flamurtarit i mjafton të fitojë, rezultatet nuk kanë aspak rëndësi. Kroati i sulmit vlonjate doli sot para mediave dhe foli për ndeshjen e radhës me Kamzën. “Normal mendojmë vetëm për të marrë tre pikët nesër.…

Bushiç do trofe dhe “kokën” e Skënderbeut

Flamurtari nuk fshihet këtë sezon. Vlonjatët duan trofe dhe këtë e shpreh edhe kapiteni Tomislav Bushicc. Nesër kuqezinjtë përballen me Skënderbeun dhe duan tre pikët për të kryesuar të vetëm. “Është një fillim super për ne. Jemi gati…