Browsing Tag

Tiemoue Bakayoko

75 milionë sterlina dëm, Lampard jep urdhër për dy largime

Frenk Lampard i ka monitoruar të gjithë nga afër gjatë kësaj periudhe. Trajneri është gati të nisë aventurën e tij në stolin e Çelsit, që është edhe ekipi ku shkroi historinë si futbollist. 41-vjeçari ka vendosur të “pastrojë” skuadrën…

Bakajoko i shkel syrin Interit: Konte, trajner i madh!

Bakajoko është një nga lojtarët e shumtë që Çelsi ka në huazim. Francezi e kaloi këtë vit të Milani dhe tani rikthehet në Londër. Me kuqezinjtë ka treguar se është një lojtar me shumë cilësi, përtej problemeve me Gatuzon dhe Açerbin.…

Takim në sytë e drejtuesve, paqe mes Gatuzos dhe Bakajokos?

Milani nuk ka humbur kohë dhe ka zbritur në fushë gjatë paradites së sotme. Palestër për titullarët e fitores së mbrëmshme dhe stërvitje për pjesën tjetër. Të pranishëm kanë qenë dhe dyshja Leonardo-Maldini. Drejtuesit e “djallit” kanë…

Mes Çelsit dhe Milanit, flet Bakajoko: Nuk është problemi im!

Timue Bakajoko hasi vështirësi në fillimet e tij me Milanin, por tashmë i ka bërë të gjithë për vete. Mesfushori u huazua nga Çelsi, ndërsa kuqezinjtë kanë të drejtën për të blerë kartonin e tij për shumën e 35 milionë eurove. Përshtatja me…