Browsing Tag

Tiago

Rekorde spanjolle te Bajerni, Tiago dhe Martinez në histori

Tiago Alkantara dhe Havi Mertinez kanë qenë dy nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra e Bajernit në sezonet e fundit. Të ardhur të dy nga La Liga spanjolle, Tiago dhe Martinez janë përshtatur menjëherë me lojën e bavarezëve, madje kanë…

Bajerni e konfirmon, mesfushori ka këputur ligamentet

Bajernit i Mynihut ka konfirmuar ditën e sotme gradën e dëmtimit të mesfushorit spanjoll Tiago Alkantara.  Futbollisti 27-vjeçar ka pësuar një këputje të ligamenteve në kyçin e këmbës pas një ndërhyrje të ashpër nga një lojtar i Rëding…

Reali në sulm për Tiagon, Bajerni vendos çmimin

Merkato e Real Madrid nuk ka mbaruar. Objektivi numër 1 i kampionëve në fuqi të Champions-it është mesfushori i Bajernit, Tiago Alkantara. 27-vjeçari e ka humbur statusin e të “pashitshmit” dhe në Mynih janë gati ta largojnë, por sigurisht…