Browsing Tag

talenti

Laçi godet në merkato, blen talentin e shumëpërfolur!

Laçi pati disa lojtarë në formë huazimi sezonin e shkuar, të cilët i ka humbur këtë merkato vere. Kuribinasit kanë nisur punën për të përforcuar skuadrën dhe sot kanë arritur akordin me mesfushorin Julian Shehu. 20-vjeçari ka pasur dhe…

Zyrtare | Transferim i goditur, një talent i madh për Lilën

Skuadra franceze e Lilës ka siguruar shërbimet e Timonti Ueah, djali i ish-futbollistit legjendar dhe fituesit të “Topit të Artë”, Xhorxh Ueah. Timonti ka dalë nga akademia e PSG-së dhe ka treguar një talent të madh, duke ndjekur hapat e…

“Jam i shokuar”, talenti i Çelsit grumbullohet me Anglinë

“Nuk e prisja, mendoja se trajneri po bën shaka. Kur çdo gjë u bë e qartë, u shokova.” Kështu tha talenti i Çelsit, Kallum Hodson-Odoi në fjalën e tij të parë si lojtar i Anglisë. Një dëmtim i Luk Shou bëri që trajneri Sauthegejt të…

Talenti i Shqipërisë U19 nënshkruan me Sporting Lisbonën

Dean Liço është zyrtarisht lojtar i Sporting Lisbonës në Portugali. Talenti 18-vjeçar i është bashkuar sot gjigantit portugez dhe konsiderohet si një lojtar me shumë të ardhme. Liço e ka nisur karrierën te Skënderbeu, ku është aktivizuar…

Zyrtare | Ish-talenti i Skënderbeut transferohet në Holandë

Agim Zeka është lojtari më i ri i Fortuna Sitard, skuadër që militon në elitën holandeze. Ish-talenti i Skënderbeut stërvitej gjatë gjithë muajit janar me skuadrën e Sitard, por zyrtarizimi i tij ka ardhur vetëm sot. Që pas largimit të…

Talenti shqiptar mahnit Zvicrën, tjetër gol për 19-vjeçarin

Numri i futbollistëve shqiptarë që luajnë për skuadrat zvicerane është shumë i madh dhe një nga ta është dhe talenti 19-vjeçar, Andi Zeqiri. Edhe pse me nënshtetësi zvicerane, Zeqiri ka mundësinë të zgjedhë kombëtaren tonë ose përfaqësuesen…